Marka Bilinmeyenleri Serisi- Otomobil Markaları

Marka Bilinmeyenleri Serisi’ nin dördüncü yazısında dünya çapındaki otomobil devleriyle ilgili bilinmeyen 10 bilgi yer almaktadır. Keyifli okumalar..

Yirmi yıl önce satılan Toyota markalı otomobillerin %80’i bugün hala yollardadır.

 

Hyundai kelimesi Korecede Çağdaşlık, Modernite anlamına gelmektedir.

 

Dünya motorsport yarışlarının tüm alanlarında en fazla zafere sahip otomobil markasını unvanını Honda elinde tutmaktadır.

 

Peugeot dünyanın en eski otomobil üreticisi olmasına rağmen şirket ilk kurulduğunda otomobil üretmiyordu. Şirket ilk olarak 1810’ da kahve öğütücü üreticisi olarak kuruldu.

 

Son yirmi yıldır Mitsubishi, dünyaca ünlü Çinli aktör Jackie Chan reklam işbirliği anlaşması yürütmektedir. Anlaşma gereği, Jackie Chan oynadığı filmlerde yalnızca Mitsubishi marka otomobil kullanmaktadır.

 

Fransa Hükumeti, Fransız Otomobil devi Renault’ un %15 hissesine sahiptir.

 

Audi’ nin dört halkalı logosu, dört otomobil firmasını temsil etmektedir. Audi otomobil birliği; DKW, Wanderer, Horch ve Audi markalarından oluşmaktadır.

 

Bugatti, 1930’ larda bir Alman yarışmasını kazanmak umuduyla uçak üretmiştir. Ancak, üretmiş oldukları Bugatti 100p modeli uçak hiçbir zaman havalanmamıştır.

 

Ford’ un günümüzde de kullanılmaya devam eden mavi renkli oval logosu, şirket otomobil üretmeye başladıktan dört sene sonra tasarlanılıp kullanılmaya başlamıştır.

 

Daha fazla yazı için batihandizdaroglu.com’ u takipte kalın…