Cem Seymen ile Başka Bir Dünya Mümkün mü?

“Akıllı ve bilinçli genç nesil var. Onlarla omuz omuzayız.”

“Beni dinleyen 1 kişi kalmasa bile akıl, bilim, üretim, teknoloji anlatmaya devam edeceğim.Çünkü gençler sessiz geliyor”

Cem Seymen’ i Twitter veya YouTube platformları üzerinden, yazdığı yazılardan, televizyon yayıncılığından birçoğumuz tanıyor. Bitmek tükenmek bilmeyen azmi ve heyecanı ile gençlere ve ülkemizin insanına umutlu bir profil ve vizyon çizme idealiyle gazetecilik ve yayıncılık hayatını sürdüren önemli bir kişi Cem Seymen. Eğitim meselelerinin ülkemizde her gelişmeyle daha da belirsiz bir hale büründüğü bu dönemde gençlerin içini kaplayan umutsuzluğun karşısında inancıyla keskin bir duruş sergiliyor. Eğitim konusunda genç neslin içinde bulunduğu bu belirsiz durumda Cem Seymen gibi yazar, gazeteci, eğitimci; hatta meslek fark etmeksizin destek olup yönlendirme gayretinde olan herkesi ayrı ayrı tebrik ve takdir etmek gerekse de Cem Seymen, yalnızca eğitim konusunda değil,  birçok farklı alan ve sektörde gördüğü sorunlara programlarıyla ışık tutmaya çalışıyor. “Başka bir dünya mümkün” anlayışını sıkı sıkı benimsemiş Seymen, bir televizyon kanalında bu anlayışının adını verdiği bir programı da icra ediyor.
Gençlik yıllarında Amerika’ya okumaya gitmiş, dünyanın bir ucunda okurken hayatın zorluklarıyla mücadele etmeyi öğrenmiş, verdiği bu tatlı mücadeleyi de hayatının tümüne yayılacak bir tutku ve şefkat ağına dönüştürebilmiş bir isim Cem Seymen.  Bilim, teknoloji, eğitim, inovasyon, üretim, tarım ve hayvancılık gibi birbirinden farklı konularına eğildiği programlarının yanı sıra Ekonomi ve finans üzerine spikerlik ve habercilik de yapıyor. Dünyanın farklı ülkelerine gidip neyi daha iyi yapabiliriz sorusuna cevaplar arıyor. Programlarını, sosyal medya ve video paylaşımlarını takip eden biri olarak bugün “Başka Bir Dünya Mümkün” programını izlerken umudun ötesinde gerçekten başka bir dünya mümkün mü sorusuna ve sorunun sahibine eğilmek istedim.
Cem Seymen, çizdiği profil ve ideal ile sunduğu bilgileri harmanlayarak gençliği daha iyi bir dünyanın, daha iyi bir Türkiye’ nin mümkün olduğuna inandırma yolunda takdire şayan bir gayret ve emek gösteriyor. Daha iyi bir Türkiye, daha iyi bir dünya ancak bu ideale inananlarla mümkün olacaktır. Bu inanç, her gencin kendi hayatında yorulmadan öğrenmesi, keşfetmesi, sorgulaması ve üretmesiyle anlam bulacaktır. Türkiye ve Dünya gençliği, siyasetten ve bahanelerden bağımsız bir çalışkanlıkla bu ideali gerçekleştirebilir.
Üretken, çalışkan ve idealist bir profil olarak her gencin örnek alabileceği isimlerden olan Cem Seymen’ i mutlaka sosyal paylaşım platformlarından takip etmeli, bunun ötesinde farklı alan ve sektörlerle alakalı programlarını takip etmenizi tavsiye ederim. Özellikle üretim, tarım ve balıkçılık gibi alanlarda gençliğin ilgi ve bilgi seviyesi istenen seviyede olmadığından televizyon programlarını ve YouTube üzerinden yayınladığı videolarını gençlerin takip etmesi şart. Çünkü bu ülkenin geleceğinde üretim de tarım da balıkçılık da yer almaya devam edecek. Ve bu ülkenin tüm dinamikleri bugünün gençliğinin gayretine bağlı olacak.
“ Hani denir ya “ben mi kurtaracağım memleketi? “. Biri başaracaksa o sen ol. Ben çabalıyorum mesela. Fark et, fark yarat! ”
İçinde Cem Seymen’ in de yazılarının buluunduğu en yararlı televizyon programlarını ele aldığım yazıyı okumak için tıklayın.
Daha fazla yazı için batihandizdaroglu.com’ u takipte kalın…