Bir Yaşam İnşa Et! | Keyifli ve Sistemli Yaşama Kültürü

Bir yaşam kültüründen bahsediyorum. Yaşamak; keyif alarak öğrenmek,  keşfetmek ve üretmekten ibaret. Keşfetmek, öğrenmek ve üretmek temellerine dayanan bir yaşam kültürü inşa etmek hayatın hangi döneminde olursa olsun insanın en temel ihtiyacı.
Yeni bir yazı serisine başlıyoruz. Bu yazı serisinde böyle bir yaşam kültürü ve bu kültüre ihtiyacı ve bunu edinme imkânı en çok olan gençlik; özellikle üniversite gençliği üzerine eğileceğiz. Zira bir üniversite gencinin keşfetmek, öğrenmek ve üretmek için önünde bir hazinesi var. Gençken inşa edilecek sistemli ve üretken bir yaşama kültürü bir gencin başarılı bir hayat yaşamasının anahtarı olacaktır.
Her geçen gün gelişerek, keşfederek, öğrenerek ve üreterek yaşama kültürünü tartışacağımız bu seride önce bugünümüzü, hayatımızı sorgulayarak ilgi alanlarımızı, hayal ve hedeflerimizi bularak kendi hikayemizi yazmaya başlayacak, bir üniversiteli olarak çevremizdeki imkanların farkına varacak; bu imkanları ve zaman ve bütçemizi nasıl yöneteceğimizi ele alacağız. Bir “üniversiteli yaşamını” keşfetme, öğrenme ve üretme temelleri üzerine inşa edeceğiz.
Bir üniversiteli olarak her birimiz özgün bir yaşam kültürü ve tarzına sahip olmalı, tarifsiz ve eşsiz bir hazine olan yıllarımızı bolca keşfederek, öğrenerek ve kendimiz, toplumumuz ve dünya için üreterek geçirmeliyiz. Bugün inşa edeceğimiz bu kültür, inanıyorum ki tüm yaşamımızda keyif ve başarıyı bize sunacak.
Hazır mıyız?
keyifle yaşamak
Üretkenlik ve başarı odaklı diğer yazılar için tıklayın.