Yeni Başlangıçlar ve Devamlılıklar |2018’e Veda

Çok ani gelişen bir kararla bu yazıyı yazıp blogumda yayınlıyorum. Fark ettim de hiçbir zaman geçen bir yılı kendimce şöyle bir değerlendirmemişim. Neticede bir yılı değerlendirme özelliği yalnızca bana ait değil. Her şirkette tam bu zamanlarda yıl sonu bilançoları çıkarılır, bütün bir yılın muhasebesi hızlıca yapılır; gelirler, giderler, sermaye-borç ilişkisi ortaya konur ve sayılarla ifade edilecek biçimde bir yılda ne kadar başarılı olup olunmadığı tartışılır. 

Elbette ben bir şirket değilim, ama ben de şirketler ya da diğer insanlar gibi tam bir yıl geçirdim 2018′ in başından beri. Milyarlarca insandan biri gibi ben de kendimce kurduğum bir dünyanın içinde çok önemli bir insanmış gibi bir yılı tükettim. Her yıl olduğu gibi bu yılın da başında  yeni başarı hedefleri koymuştum önüme. Kimisini başardım, kimisine ulaşmak için bir yıl yetmedi kimisinde de tartışmasız başarısız oldum.

2018 benim için güzel başlangıçlar ve devamlılıklar getirdi. Bağımsız bir sosyal projeyi çok sevdiğim dostumla gerçekleştirdim, devamında kurduğumuz, birbirimizin bir parçası olduğumuz BİGENÇ Derneği’ ne geri döndüm ve onlarca yeni projeyi birlikte hayata geçirmeye başladık. Profesyonel yaşamımın önemli bir kısmını üzerine inşa etmeye başladığım uluslararası ticaret sektörüne girdim ve tecrübeler edindim. Bir buçuk yılı aşkın süredir devam eden batihandizdaroglu.com blog sitesinde yepyeni yazılar yayınladım. Bu yılın ortasında Güney Kore’ ye bir yıl boyunca eğitimimi sürdürmek için geldim, hali hazırda başarılı bir dönemi de geride bıraktım. Her şeye rağmen, her şeyle birlikte akademik hayatımda da istediğim başarıları elde ettim. Güney Kore’ de geçen yarım yıl içinde onlarca farklı ülkeden arkadaşlarla tanıştım, uzun yıllar sürecek dostluklar edindim.

Yer mi bunu Anadolu Çocuğu?

Bambaşka bir ülkede, hiç bilmediğim memlekette yeni başlangıçlar için kollarımı sıvadım, bildiklerimle yeni bilgi ve yetenekler öğrenmek, yeni insanlar tanımak ve farklı insanlara dokunmak için yarım senemi geçirdim. Herkesin kalkışamayacağı hedefleri başarmak için bu yola girdim. Sevinç, hüzün, umut, hayal kırıklıkları, kolaylıklar ve zorluklarla 2018 biterken hikayeme burada devam ediyorum. Bir dahaki yıl bitene kadar yüreğim ve aklımdaki hedeflerin tamamına erişmiş olmak için sayılı günlerin kaldığı 2019′ a daha güçlü, daha umutlu ve daha azimli başlayacağım.

Tarihin omzuma yüklediği sorumlulukları gittiğim her yerde yerine getirmek için

Vira Bismillah!